Gość w Pograniczu

Gość w Pograniczu

W dniach 9 - 11 lutego 2017 gościem Pogranicza był Roman Batko - doktor zarządzania, pracownik Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz specjalista w zakresie zarządzania jakością i procesami, a także antropologią organizacji.

Podczas wizyty omawiano współpracę między Pograniczem i Instytutem Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie wizyt studyjnych, staży indywidualnych i grupowych.

W programie roboczego spotkania: prezentacja wystawy "Miłosz | Szukanie ojczyzny", spotkanie programowe z Krzysztofem Czyżewskim i Małgorzata Sporek-Czyżewską.

ROMAN BATKO

Doktor habilitowany nauk humanistycznych w dziedzinie zarządzania, adiunkt w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, magister polonistyki. Członek Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami Polskiej Akademii Umiejętności, a także Arts, Aesthetics, Creativity, and Organization Research Network.

Prowadzi badania w humanistycznym nurcie w zarządzaniu, interesują go filozoficzne, etyczne i estetyczne aspekty organizacji, a także zagadnienia związane z tzw. organizacją przyszłości. Specjalizuje się w metodologii badań w naukach humanistycznych w zakresie zarządzania, zarządzaniu nowymi mediami, antropologii organizacji, płynnej nowoczesności i jej konsekwencjami dla nauki o zarządzaniu. Jest autorem kilku książek i kilkudziesięciu artykułów. W 2013 r. ukazała się jego książka Golem, Awatar, Midas, Złoty Cielec: Ponowoczesna organizacja publiczna, nominowana do nagrody Economicus 2014.

W latach 2000-2014 kierował kilkudziesięcioma projektami wdrażania systemów zarządzania w organizacjach biznesowych i przede wszystkim jednostkach służby publicznej - m.in. Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim, Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, Urzędzie Miasta Krakowa i innych, licznych urzędach gmin i powiatów (m.in. Sandomierza, Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, Prudnika, Krzeszowic, Brzeszcz, Stryszowa, Mucharza, Wieprza i Chełmka), a także instytucjach kultury: Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i w Kielcach, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum - Zamku w Łańcucie, Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Galerii Labirynt w Lublinie. Autor wielu ekspertyz i raportów, wśród nich dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie.