Kalendarium


30 kwietnia 2012 - 20+2 - Otwarte pracownie: Dzień 2 30 kwietnia w ramach OTWARTYCH PRACOWNI nasi goście mogli posłuchać na żywo muzyki zespołu Marycha River Brass Band, prowadzonego przez Mariana Szaryńskiego w kawiarni znajdującej się w przestrzeniach Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, oraz obejrzeć film „Tratwa Muzykantów” w  Kinie Domu Pogranicza.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Wieczór z Mistrzem: Odrodzenie miejsca - Nikos Stavroulakis [AUDIO] Na zakończenie dnia Krasnogrudzka Prowincja Pedagogiczna odbyło się spotkanie z  Nikosem Stavroulakisem , pisarzem, malarzem i inicjatorem odnowienia synagogi Etz Chaim w Chanii na Krecie oraz realizowania w niej programu spotkania kultur.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Runy pogranicza polsko-litewskiego - koncert zespołu ALNA Relacja fotograficzna z koncertu Runy Pogranicza Polsko-Litewskiego - koncert z udziałem zespołu ALNA. Część pieśni wraz z zespołem wykonał chór złożony z uczestników warsztatów pieśni litewskiej, które odbyły się tego samego dnia.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Otwarte Pracownie: Dzień 1 W trakcie pierwszej części dnia, nazwanej "Otwartymi poracowniami" nasi goście mogli - między innymi - uczestniczyć w warsztatach litewskiej pieśni, zwiedzić wystawę "Szukanie ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza", lub obejrzeć filmowy zapis spektaklu "Dolina Issy" czy instalację "Piosenka o porcelanie". Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tych wydarzeń.
rzeczy pierwsze rzeczy najmniejsze 28 kwietnia 2012 roku w ramach obchodów dwudziestego jubileuszu "Pogranicza" - " 20+2, czyli co widać z Pogranicza: 7 dni spotkania " w Domu Pogranicza odbył się wernisaż wystawy Wiesława Szumińskiego - „rzeczy pierwsze rzeczy najmniejsze” -  osiemnaście obrazów malowanych farbą akrylową na płótnie.
28 kwietnia 2012 - 20+2 - Agora Otwarcia + koncert "Ejbike Mame" [AUDIO] 28 kwietnia rozpoczęliśmy obchody dwudziestego jubileuszu "Pogranicza" - "20+2, czyli co widać z Pogranicza: 7 dni spotkania". Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z Agory Otwarcia, poprowadzonej przez Katarzynę Janowską, z udziałem Ireny Grudzińskiej-Gross, Tomasa Venclovy, Andrzeja Strumiłły i Cezarego Cieślukowskiego. Spotkanie w Białej Synagodze zakończyło się koncertem "Ejbike Mame".
27 kwietnia 2012 - Prezydent Bronisław Komorowski na Sejneńszczyźnie Prezydent wziął udział w święcie 55-lecia sejneńskiej Zawodowej Straży Pożarnej i 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej.   Obchody strażackich jubileuszy z udziałem prezydenta rozpoczeły się o 10. na Placu Dominikańskim w Sejnach. Odbyła się Masz Święta oraz wręczono sztandar Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach.
26 kwietnia 2012 - Kroniki Sejneńskie dla gości z Ukrainy 26 kwietnia 2012, goście z Uniwersytetu w Białymstoku wraz z kierownictwem Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy, rektorów uczelni z Żytomierza, Chmielnickiego, wybitnych przedstawicieli nauk pedagogicznych z Kijowa i Lwowa oraz przedstawicieli Senatu Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie obejrzeli w Białej Synagodze spektakl "Kroniki Sejneńskie".
23 kwietnia 2012 - Krzysztof Czyżewski na Międzynarodowej Konferencji „Tolerancja - europejskie perspektywy etyczno-społeczne” Krzysztof Czyżewski wziął udział w Międzynarodowej Konferencji "Tolerancja - europejskie perspektywy etyczno-społeczne", która odbyła się 23 kwietnia 2012, w Sali Audytoryjnej Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20) w Warszawie.  
20 kwietnia 2012 - Konferencja na temat "Obywatelskiego i samorządowego wymiaru Polskiej Polityki Zagranicznej" Krzysztof Czyżewski wziął udział w konferencji  na temat "Obywatelskiego i samorządowego wymiaru Polskiej Polityki Zagranicznej" Warszawa 20 kwietnia 2012, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
18 kwietnia 2012 - Pokaz Filmu "Joanna" Feliksa Falka w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Spotkanie z Feliksem Falkiem po pokazie filmu "Joanna" w Operze i Filharmonii Podlaskiej poprowadził Krzysztof Czyżewski.
18 kwietnia 2012 - Spotkanie z profesorem Sławomirem Brzoską w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej [FOTO] Autorskie spotkanie filmowe w ramach Lektorium Sejneńskiego w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.
18 kwietnia 2012 - projekcja filmowa 18 kwietnia 2012 w sali kinowej Ośrodka Pogranicze odbyło się spotkanie i projekcja filmowa dla uczestników Warsztatów Terapii Zajeciowej w Sejnach. 
16-20 kwietnia 2012 - Plener 9 Pracowni Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pt. Pamięć granicy – granica pamięci W dniach 16-20 kwietnia 2012 odbywał się w Krasnogrudzie plener 9 Pracowni Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pt. Pamięć granicy – granica pamięci.
29 marca 2012 - Anatol Wap i Roberto Skolmowski gośćmi Pogranicza Anatol Wap, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, oraz Roberto Skolmowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku gościli w Pograniczu 29 marca 2012.
28 marca - 2 kwietnia 2012 - Lektorium Sejneńskie w Wilnie Relacja fotograficzna z wyjazdu Lektorium Sejneńskiego do Wilna. Autorem fotografii jest Wiesław Szuminski.
27 marca 2012 - Siła bezsilnych - debata z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego We wtorek, 27 marca o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku) odbyła się debata "Siła Bezsilnych" w ramach cyklu spotkań Uniwersytetu Krytycznego. W spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Czyżewski, Basil Kerski i Agata Szczęśniak, prowadzenie: Jacek Kołtan.
26 marca 2012 - Wieczór poświęcony pamięci Tonyego Judta [FOTOGRAFIE] 26.03 Krzysztof Czyżewski wziął udział w wieczorze poświęconym pamięci Tonyego Judta, organizowanym przez Wydawnictwo Czarne, Instytut Obywatelski oraz Austriackie Forum Kultury.
24 marca 2012 - INNER EAR: BREATHING STEEM [FOTO] Inner Ear ponownie odwiedził ze swoim koncertem Sejneńską Spółdzielnię Jazzową. 24 marca 2012 roku o godz. 19.00 zespół zaprezentował utwory ze swojego debiutanckiego albumu BREATHING STEEM.
23 marca 2012 - Za sierotę i poduszeczkę. Filmy maluchów nagrodzone na OFAFA Artykuł Moniki Żmijewskiej o Filmowej Kolekcji Bajek "Pieśni Pogranicza"  i wyróżnieniu trzech filmów z tej kompilacji na 17. Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012. Tekst ukazał się 26.03 w serwisie www.gazeta.pl. 
23 marca 2012 - Poezja w kryzysie: debata z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego na festiwalu Europejski Poeta Wolności Krzysztof Czyżewski wziął udział w debacie "Poezja w kryzysie", w ramach II edycji festiwalu Europejski Poeta Wolności - Międzynarodowy Festiwal Literatury w Gdańsku.
21 marca 2012 - Prezentacja Almanachu Sejneńskiego nr 5,6 Pierwszego wiosennego dnia w Białej Synagodze odbyła się prezentacja Almanachu Sejneńskiego. Najnowszy  ALMANACH  to duże, dwutomowe wydawnictwo, zawierające w sobie numery 5, 6.
17 marca 2012 - koncert Joshua Abrams - Natural Information Society (USA) / Mikrokolektyw (PL) W Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 17 marca 2012 roku o godz. 19.00 ponownie zagościł skład Mikrokolektyw , tym razem jednak zaprezentował materiał stworzony we współpracy z Joshuą Abramsem .
17-18 marca 2012 - Warsztaty ceramiczne w Krasnogrudzie W ramach zajęć  Pracowni Archeologicznej , młodzież biorąca udział w projekcie "Od Neandertalczyka do Internauty" miała okazję - pod opieką artysty Wiesława Szumińskiego - pracować nad glinianymi urnami na wzór popielnic używanych w pochówkach jaćwieskich. Dwudniowe warsztaty odbyły się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie .
15 marca 2012 - Krzysztof Czyżewski na spotkaniu dla licealistów „Wielokulturowość w Polsce” 15 marca Krzysztof Czyżewski spotkał się z licealistami z LO im. Słowackiego w ramach spotkania Wielokulturowość w Polsce z cyklu Szturm na szkoły, organizowanego przez Krytykę Polityczną.
15 marca 2012 - " Kto zapłaci za kulturę?" - Krzysztof Czyżewski na Uniwersytecie Warszawskim Krzysztof Czyżewski wziął udział w debacie z udziałem Frédérica Martela, socjologa, dziennikarza France Culture, autora książki "Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie ?", która odbyła się w czwartek, 15 marca 2012 roku w Ośrodku Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
9-11 marca 2012 - Lektorium Sejneńskie w Krasnogrudzie Od 9 do 11 marca 2012 uczestnicy Lektorium Sejneńskiego przygotowywali się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie do podróży do Wilna, która będzie podsumowaniem pierwszego etapu pracy wokół idei rodzinnej Europy Czesława Miłosza. Spotkanie rozpoczęło się od spektaklu "Ja j u poli verboju rosła" na podstawie opowiadania: "Bajka o kalinowej fujarce" Oksany Zabużko w wykonaniu Joanny Stelmaszuk.
9 marca 2012 - "Ja j u poli verboju rosła" - spektakl na podstawie opowiadania: "Bajka o kalinowej fujarce" "Ja j u poli verboju rosła" - spektakl na podstawie opowiadania: "Bajka o kalinowej fujarce" Oksany Zabużko. Tłumaczenie na gwarę podlaską: Jan Maksymiuk, wystąpiła: Joanna Stelmaszuk, opieka artystyczna, opracowanie dramaturgiczne: prof. Bohdan Głuszczak, muzyka: Marzena Rusaczyk, czas trwania: 60 minut. Biała Synagoga w Sejnach, 9 marca 2012, g. 18.00.
5 marca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek w Puńsku Po raz  drugi filmowa Kolekcja Bajek została zaprezentowana uczestnikom Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzonego w Sejnach.
1 marca 2012 - Rodzinna Europa, Europa Mostów - Warsztaty Integracji Międzykulturowej 1 marca w brukselskim Domu Polski Wschodniej, Krzysztof Czyżewski poprowadził dyskusję i warsztaty w ramach spotkania "Rodzinna Europa, Europa Mostów".  
«  ... 54 55 56 57 58 ...  »

Szukaj na stronie

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2017 r. do 31.12.2017 r. wyniosła 292.029,67 zł.

W 2017 roku Fundacja uzyskała również kwotę 12.221,60 zł w formie wpłat z 1% podatku.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Towarzystwo Inwestycji Społeczno – Ekonomicznych S.A. w Warszawie udzieliło nam pożyczki na zamknięcie inwestycji oraz pomogło zorganizować montaż finansowy przy współpracy z Polskim Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowie dla zapewnienia pełnej płynności przy prowadzeniu inwestycji związanej z rewitalizacją zabytkowego kompleksu dworskiego w Krasnogrudzie, w którym powstaje Międzynarodowe Centrum Dialogu.

www.tise.pl

Informacja o plikach cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

"Biuletyn Pogranicza" w Twojej skrzynce

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI