EFC na warsztatach w Krasnogrudzie i Sejnach

EFC na warsztatach w Krasnogrudzie i Sejnach
W dniach 6, 7 i 10 październiak 18 osobowa grupa wykładowców z Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC gościem w Krasnogrudzie i Sejnach.

EFC to wspólnota, która pragnie, by w Polsce wybitni młodzi ludzie byli zauważeni, doceniani i wspierani, aby ich talenty nie zostały zaprzepaszczone, tylko się rozwijały w najlepszych do tego warunkach. Naszą ambicją jest, aby żaden młody talent w Polsce nie został zmarnowany. W tym celu w 2009 roku została powołana Fundacja EFC. Naszymi beneficjentami są najzdolniejsi uczniowie, którym zapewniamy warunki do nauki na najwyższym poziomie. Świadomi, że w naszym kraju wielu młodych i wybitnych ludzi traci szansę na rozwój, staramy się ich wyszukać oraz dać im możliwość realizacji w najlepszych ośrodkach naukowych, zarówno na poziomie licealnym jak i studiów wyższych.

Założyciel Fundacji EFC Andrzej Czernecki – syn Romana Czerneckiego. Znany przedsiębiorca, wizjoner, twórca firmy HTL, jednego z czołowych producentów sprzętu laboratoryjnego na świecie. Realizując ideę swojego ojca przez wiele lat wspierał utalentowanych młodych ludzi w ich edukacji, a w 2009 roku dzięki swojemu majątkowi stworzył instytucję, która profesjonalnie i na terenie całego kraju wyszukuje i pomaga wybitnie uzdolnionej młodzieży – Fundację EFC.

Program spotkania

06.10.2017 - powitanie

07.10.2017 - warsztaty w Krasnogrudzie

10.10.2017 - warsztaty w Sejnach

7.10.2017 r. / Krasnogruda

g. 10.00 – 11.30 – Wtajemniczenie w miejsce „Krasnogruda od Miłoszowego Dworu do Miedzynarodowego Centrum Dialogu” – prowadzenie Małgorzata Sporek-Czyżewska

g. 12.00 – 14.00 warsztaty (z podziałem  na dwie grupy po 15 osób )

- Pracownia Przyrody – O projektach artystyczno – edukacyjnych Pracowni Przyrody „Ptaki krasnogrudzkiego Parku” – prowadzenie Ksenija Konopek  - animatorka kultury, prowadzi międzynarodowe programy edukacyjne z młodzieżą. Pasjonuje się przyrodą, autorka pierwszej części „Atlasu Krasnogrudzkiego” pt. Ptaki. W Pograniczu prowadzi zajęcia Pracowni Przyrody.

- Pracownia Sztuki – Projekty plastyczne dla grup szkolnych związane z wielokulturowym dziedzictwem Pogranicza Sejneńskiego -  prowadzenie Wiesław Szumiński-  artysta malarz, twórca linorytów, ilustrator książek, edukator pracujący z dziećmi i młodzieżą w sejneńskim Pograniczu. Autor wielu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Zajmuje się arteterapią.

19.00 – 20.30 – spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim „Od Etosu Pogranicza do Niewidzialnego Mostu”/ Kawiarnia „Piosenka o porcelanie”

10.10 2017 r. / Sejny

g. 10.00 - 11.15  -  Opowieść o sąsiedztwie na podstawie Filmowej Kolekcji Bajek "Opowieści Pogranicza" - prowadzenie Bożena Szroeder

g. 11.30 - 13.00  - Wystawa "Miasteczko" - prowadzenie Wiesław Szumiński - autor wystawy.

g. 14.00 - 16.00 - Przywracanie współczesności świata żydowskiego - prowadzenie Michał Moniuszko