Rosyjskie wydanie „Podręcznika dialogu. Zaufanie i tożsamość” w Brukseli

Rosyjskie wydanie „Podręcznika dialogu. Zaufanie i tożsamość” w Brukseli

Rosyjskojęzyczna wersja podręcznika jest już gotowa, zaś pierwsze spotkanie wokół książki już za nami.

4 marca 2015 roku o godz. 19.00 w Domu Polski Wschodniej w Brukseli odbyła się debata "Etos dialogu wobec kryzysu tożsamości i zaufania."

Spotkanie poprowadził Krzysztof Czyżewski, brali w nim udział znakomici goście:

Jelena Czyżowa (ur. 1957 w Leningradzie) — rosyjska powieściopisarka i eseistka. Dyrektorka petersburskiego oddziału PEN Clubu. Redaktor naczelna międzynarodowego czasopisma "Wsiemirnoje Słowo". Tłumaczka z języka angielskiego. Mieszka w Sankt Petersburgu. Rodzinne miasto oraz kobiety to główni bohaterowie jej twórczości. Laureatka Rosyjskiego Bookera 2009 za powieść Czas kobiet, oraz

Selim Chazbijewicz (ur. 17 listopada 1955 w Gdańsku) – polski politolog, pisarz,publicysta, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Autor tomików poetyckich. Jego wiersze znajdują się w antologii Tatarów polskich Oto moje dziedzictwo (2010). Opublikował również wiele prac, związanych z kulturą i dziejami Tatarów polskich, litewskich oraz krymskich – m.in.Tatarzy Krymscy. Walka o naród i wolną ojczyznę (2001).

 O spotkaniu - Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

Wydawca:

Fundacja Pogranicze i Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów"

Współwydawca:

Dom Polski Wschodniej

Projekt wydawniczy otrzymał dofinansowanie z Domu Polski Wschodniej w Brukseli oraz Instytutu Adama Mickiewicza.