Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza: NAGRODY


Filmy z Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza. Postacie: „Miasteczko” oraz „Poeci. Moris Rosenfeld” na międzynarodowym festiwalu filmowym w Batumi. Created By Children - TOFUZI International Animated Film Festival odbędzie się 21-26 października 2019 w Batumi
XV Konkurs Filmowy "5 Minut z życia codziennego" - filmy z kolekcji "Pamiątki" nagrodzone! "Narzuta Dziadków Sojatowskich" oraz "Krzyż Babci Zofii" w reżyserii Joanny Polak na III miejscu XV Konkursu Filmowego "5 Minut z życia codziennego".        
Filmowa Kolekcja Bajek 2014 nagrody NAGRODY I WYRÓZNIENIA NA ŚWIATOWYCH PRZEGLĄDACH I FESTIWALACH
Nagroda Specjalna dla filmów z Krasnogrudzkiej Kolekcji Filmowej Bajek. Opowieści Pogranicza na Białorusi  XI  Międzynarodowy Katolicki Festiwal Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2015. 
Prezent na urodziny Miłosza. Nagroda za film "O dębach z dzieciństwa Miłosza"  Nasz film z "Opowieści Krasnogrudzkie. IV Kolekcja Filmowa" laureatem nagrody na 8 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Złoty Kłos w Słowenii
Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza na Wielkim Finale Festiwalu O!PLA 2015 Otwarcie Wielkiego Finału III Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA / Muzeum Kinematografii w Łodzi / 28 maja 2015 roku.
Bajki Pogranicza wyróżnione przez FRDL! Filmowa Kolekcja Bajek "Opowieści Krasnogrudzkie" została wyróżniona przez Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
Nagroda dla Filmu z Krasnogrudzkiej Kolekcji Filmowej  Nasz film z Krasnogrudzkiej Kolekcji Filmowej "O CZŁOWIEKU I JEGO DIABELSKIM WSPÓLNIKU" z NAGRODĄ GŁÓWNĄ na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży w Słowenii, 24- 26 października 2014
24-26 października 2014 / Filmy IV Kolekcji Filmowej na Festiwalu w Słowenii i Portugalii 4 Filmy z "Opowieściami krasnogrudzkimi" zakwalifikowały się do konkursu głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych  Dzieci i Młodzieży w Słowenii, 24- 26 października 2014 oraz na FFFILM PPROJECT w Portugalii
Animacje nagrodzone  Filmy "Krawiec" i "Strachy"  z III Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza nagrodzone!
Bajki Pogranicza nagrodzone na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu" Film "O człowieku i jego diabelskim wspólniku", pochodzący z IV Kolekcji Bajek, tym razem zatytułowanej  "Opowieści Krasnogrudzkie"  został nagorodzony na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu"  w kategorii "Filmy kilku autorów, które powstały pod opieką profesjonalistów".
30 kwietnia 2013 - Filmy nagrodzone w Chorwacji Filmy z Filmowej Kolekcji Bajek "O sierocie" i "O poduszeczce" zdobyły nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży Varaždin w Chorwacji.  
Bajki Pogranicza na festiwalu VAFI w Chorwacji Dwa filmy ( O sierocie oraz O poduszeczce ) pochodzące z Filmowej Kolekcji Bajek "Pieśni Pogranicza"  zakwalifikowały się do konkursu na 4 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży VAFI w Chorwacji, który odbędzie się w Varaždin w terminie 25-28 kwietnia 2013.
5-6 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza wyróżnione w IV edycji Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego 5-6 kwietnia 2013 odbyła się IV edycja Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego. Po raz kolejny na scenie festiwalu gościło ponad 100 artystów z warszawskich liceów - aktorów, muzyków i tancerzy. Bajki Pogranicza zostały wyróżnione w kategorii Film.
Bajka "O wędrowaniu" nagrodzona w Słowenii Trzy filmy animowane  z  drugiej kolekcji Bajek - "Pieśni Pogranicza"   zakwalifikowły się do konkursu na  9. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych "Animateka" , który odbył się w 3-9 grudnia w Lubljanje i 10-16 grudnia w Mariborze. W trakcie pokazów festiwalowych zobaczyć można było animacje  "O sierocie" ,  "O poduszeczce " oraz  "O wędrowaniu"  - ta ostatnia nagrodzona została główną nagrodą...
"Bajki Pogranicza" na festiwalach w USA "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" zakwalifikowała się do 8 Dorocznego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle, oraz 8 Doroczny Festiwal Filmów dla Dzieci REDCAT w Los Angeles.
"Bajki Pogranicza" na greckim festiwalu "Olympia" "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" z pierwszej edycji Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza zakwalifikowała się do konkursu w kategorii krótkich animacji na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Olympia" , który odbył się w Pyrgos w Grecji, w terminie 1-8 grudnia 2012.
8-13 października 2012 - „Opowieści Pogranicza” na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym Fundacja Pogranicze, wraz z Joanną Polak i Lizą Skvorcovą, współtwórcami Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymała nagrodę specjalną za film animowany na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym. W tym roku do konkursu nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych z 8 krajów: Australii, Białorusi, Czeskiej Republiki, Rosji, Ukrainy, USA, Włoch i Polski.
„Opowieści Pogranicza” nagrodzone na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym VII Polonijny Festiwal Multimedialny przyniósł Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza kolejne nagrody. Joanna Polak i Liza Skvorcova, współtwórczynie Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymały Nagrodę Specjalną Wojewody Mazowieckiego – Jacka Kozłowskiego za film animowany.
9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.
7 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza nagrodzona. "Baśń o Cyganie i czerwonym wężu" pochodząca z pierwszej części Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza , została nagrodzona III miejscem w  IX Konkursie Filmów Dokumentalnych „5 minut z życia codziennego".
Bajki Pogranicza wyróżnione na festiwalu "halo-echo" Jury Ogolnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych "halo echo" przyznało Młodym Filmowcom z Sejn CZERWONEGO KRASNALA - "wyróżnienie za piękne filmy i pielęgnowanie tradycji regionu."
1 2  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI