Radosław Nowicki Trio - Koncert we Dworze w Krasnogrudzie

Radosław Nowicki Trio

1 września 2023, godz. 19.00 - Radosław Nowicki Trio. Radek Nowicki - saksofony, Andrzej Święs - kontrabas, Jose Manuel Alban Juarez - perkusja. Wstęp wolny. Dwór w Krasnogrudzie.

Radosław Nowicki 

Saksofonista urodzony w Suwałkach w 1976  Ukończył PSM II stopnia na wydziale jazzowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie Absolwent Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach. Muzyk ten jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych m.in. Mote Carlo Jazz Soloist Competition. Jako lider  prowadzi swój kwartet z którym występował między innymi na festiwalach Jazz Jamboree, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi oraz w cyklu 'Wielka Improwizacja" w Narodowym Forum Muzyki  we Wrocławiu. Współtworzy trio Nowicki/Święs /Frankiewicz. Jako sideman współpracował dotychczas z czołowymi artystami rodzimej sceny jazzowej: Marcinem Wasilewskim , Michałem Tokajem, Arturem Dutkiewiczem, Agą Zaryan, Michałem Miśkiewiczem, Maritą Alban Juarez, Jerzym Małkiem, Grzegorzem Karnasem oraz z legendami polskiej sceny jazzowej z Tomaszem Stanko w projekcie PEYOTL oraz z Zbigniewem Namysłowskim jako stały muzyk w jego big bandzie. Współpracował też z Reinaldo Ceballo y Calle Sol oraz z Andrzejem Smolikiem.

José Manuel Albán Juárez – perkusista urodzony w 1981 roku w Szczecinie. Ukończył szkoły muzyczne I i II stopnia w klasie perkusji. Zadebiutował w latynoskim zespole swojego ojca Son Latino. W roku 2000 przeniósł się do Warszawy, żeby kontynuować edukację w Policealnym Studium Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, i rozpoczął pracę z Reinaldo Ceballo i zespołem Calle Sol.

W 2003 dołączył do zespołu Maanam, z którym zagrał dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich dwudziestu lat jako perkusista i perkusjonista występował i nagrywał z wieloma zespołami i artystami, reprezentującymi różne style muzyczne. Byli wśród nich m.in.: Krzesimir Dębski, Andrzej Jagodziński, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Wojciech Waglewski, Krzysztof Knittel, Los Payos, Łona i Webber, Fisz i Emade, Marita Albán Juárez, Krystyna Prońko, Ania Dąbrowska, Paulina Przybysz, Kazana/Twister/Alban-Juarez, Etopiryna, Ritmodelia, Novika, Eldo, Oszibarack, Justyna Święs, Igo, Fismoll, JIMEK. Komponuje muzykę filmową, nagrywa i koncertuje.

Jako solista występował z orkiestrami: NOSPR, Sinfonia Varsovia, AUKSO, Filharmonii Śląskiej, Opolskiej i Szczecińskiej, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”, Polską Orkiestrą Radiową, WDR Sinfonieorchester Köln, Konzerthausorchester Berlin.

Andrzej Święs – ur. 1979, kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008).

Występował z tak uznanymi muzykami, jak m.in.: Jules Buckley, Lee Konitz, Greg Osby, Stewart Copeland, George Garzone, Randy Brecker, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard, Judy Bady, Adam Pierończyk, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Joachim Mencel, Wojciech Niedziela, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Robert Majewski, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Kuba Stankiewicz, Aga Zaryan, Artur Dutkiewicz, Jacek Kochan, Dominik Wania, Adam Bałdych, Marek Napiórkowski, Jerzy Małek, Kuba Więcek, Clarence Penn, Manuel Valera.
Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, U.S.A., Maroko, Danii, Austrii, we Włoszech, Rosji, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, na Ukrainie i w Białorusi. Na stałe współpracuje z: Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Kamil Piotrowicz Sextet, Maritą Alban Juárez, Martą Król, Kocin Kociński Trio oraz Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio, Krzysztof Dys Trio, Kasia Pietrzko Trio.  W swoim dorobku fonograficznym ma ponad pięćdziesiąt nagranych albumów jako sideman, większość z nich otrzymała nominacje do Nagrody Muzycznej Fryderyk.

Koncert z okazji 10 lat "Polsko-Litewskiego Sejmiku Literackiego" cyklu spotkań z udziałem Pisarzy i Poetów z Litwy i ich Tłumaczy z Polski.