13 lipca 2011 - Marycha River Brass Band w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

13 lipca 2011 - Marycha River Brass Band w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

Prowadzącym spotkanie był Marian Szaryński – trębacz, multiinstrumentalista, aranżer, muzyk jazzowy i znakomity pedagog. Marian Szaryński prowadzi zespół North Pole Jazz Band, który był finalistą „Złotej Tarki” w 1984 i 1999 roku oraz występował na festiwalach w Dunkierce i Karlovych Varach.

Koncertował też z formacjami Blues Fellows i Hagaw w Polsce i za granicą. Od 1982 roku pracował jako nauczyciel gry na instrumentach dętych w szkole muzycznej w Suwałkach, a od sześciu lat prowadzi warsztat muzyczny dla grupy młodych z Klasy Dziedzictwa Kulturowego, działającej przy Ośrodku „Pogranicze” w Sejnach. Spotkanie będzie prezentacją działalności młodych adeptów Pracowni Muzycznej, którzy w 2008 roku powołali do życia zespół pod nazwą Marycha River Brass Band.

Zespół wystąpił w składzie: Dominika Zawadzka – śpiew, Patryk Masłowski – puzon wentylowy, Rafał Dziemitko – puzon suwakowy, Marcin Dąbrowski – trąbka, Bartłomiej Bizio – sakshorn altowy, Maciej Soroko – puzon suwakowy, Adrian Piliczewski – tuba, Mateusz Bartosiewicz – perkusja, Marian Szaryński – puzon, trąbka, piano, prowadzący zespół.