2 sierpnia 2011 - "Żyjemy Razem" - otwarcie wystawy w Sejnach

2 sierpnia 2011 - "Żyjemy Razem"  - otwarcie wystawy w Sejnach

Fundacja i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach otworzyły wielkoformatową wystawę "Żyjemy Razem" - 2 sierpnia 2011.

godz. 17.00, Plac Dominikański, Sejny

Otwarciu wystawy towarzyszyły projekcje filmów: godz. 18.30, Dom Pogranicza, Pilsudskiego 37

„Opowieści Pogranicza – filmowa kolekcja bajek” - efekt twórczych działań dzieci i młodzieży z Sejn.

"Hotel Mirage" animacja o problemach związanych z problemami odżywiania i spotkanie z autorką - Joanną Polak.

„Nisko kołuje kruk niewidzialny”, dokument o współpracy Pogranicza ze Szpitalem Psychiatrycznym w Suwałkach i spotkanie z Wiesławem Szumińskim prowadzącym pracownię terapii.

oraz

koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego (g. 20.00, Biała Synagoga)

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.
Dziękujemy za pomoc Urzędowi Miasta Sejny w umiejscowieniu wystawy

“Terytoria inności” to projekt realizowany przez Ośrodek “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Był to projekt spotykający we wspólnej pracy dzieci pochodzące z różnych środowisk społecznych i narodowościowych.  Warsztaty, spotkania, wykłady, koncerty, spektakle, wystawy dotykały problematyki  inności we wszelkich jej przejawach.

Głównym partnerem był  Specjalistyczno-Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach i istniejąca tam Pracownia Terapii Zajęciowej.

W ramach programu "Żyjemy razem" w Sejnach został przeprowadzony projekt "Terytoria Inności" podczas którego młodzież poznawała świat inności w różnych postaciach.  Więcej informacji o działaniach w ramach projektu  można znaleźć na naszej stronie oraz blogu młodzieży z pracowni Kronik Sejneńskich.

Zapraszamy także na stronę Wrota Podlasia /www.wrotapodlasia.pl/ gdzie znaleźć można więcej informacji na temat projektu "Żyjemy Razem".