7 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza nagrodzona.

7 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza nagrodzona.

"Baśń o Cyganie i czerwonym wężu" pochodząca z pierwszej części Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza, została nagrodzona III miejscem w  IX Konkursie Filmów Dokumentalnych „5 minut z życia codziennego".

Protokół Jury IX Konkursu Filmów Dokumentalnych „5 minut z życia codziennego" Wągrowiec 07.07. 2012

Jury w składzie:

Grażyna Banaszkiewicz - reżyser filmów dokumentalnych - przewodnicząca Jury, Stanisław Puls - członek prezydium Światowej Unii Filmu i Kina UNICA Janusz piwowarski - operator kamery, Festiwalu OFF Cinema, Władysław Nielipiński - WBP i CAK w Poznaniu - sekretarz po obejrzeniu 32 filmów 26 autorów postanowiło przyznać nagrody ufundowane przez: Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Miejski Dom Kultury w Wągrowcu:

  1. I Nagrodę o wartości 1000 zł (WBPiCAK w Poznaniu) za film film „List z rzeki" otrzymują Jarosław Piskozub i Maciej Jasiński
  2. II Nagrodę o wartości 600 zł (WBPiCAK w Poznaniu) za film „Kilka minut z
    życia" otrzymuje Paweł Przewoźny
  3. III nagrodę o wartości 400 zł (WBPiCAK w Poznaniu) za film „Baśń o Cyganie i czerwonym wężu" otrzymują dzieci i młodzież z pracowni Ośrodka Pogranicze z Sejn
  4. Wyróżnienie, nagrodę rzeczową, bezprzewodowy odtwarzacz MP4 Creative Zen Style M300 4gb (MDK w Wągrowcu) otrzymuje Ula Kasperska za film „Dzień Stefana"
  5. Wyróżnienie, nagrodę rzeczową, nagrywarkę zewnętrzną Lg SuperMultiDVD+/-RW. Slim BOX 2.0 black (MDK w Wągrowcu) otrzymuje Agnieszka Miętkiewicz za film "Promień nadziei"