9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi

9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi

Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.

Dyplom honorowy za odkrywanie przed młodymi kreatywnymi ludźmi tajemnic świata animacji przypadł Joannie Polak, reżyserce „Opowieści o cudzie w rodzinie Massalskich”, „Opowieść o tym dlaczego starowiercy tytoniu i kawy nie używają” i Lizie Skvorcovej, reżyserce "Bajki o Słońcu, Księżycu i Ziemi" oraz "Legendy o sprowadzeniu do Sejn dominikanów".

Konkursowe produkcje z Sejn nie były jedynymi filmami z Polski, które zwróciły uwagę komisji. Mimo że, Grand Prix festiwalu zdobył białoruski film „Drewniany naród” w reżyserii Wiktara Aśluka, to najlepszym dokumentem został uznany obraz w reżyserii Dagmary Drzazgi pt. „Bez jednego drzewa las lasem zostanie”.

Oprócz bajek „Pogranicza”, do których współtworzenia Joannę Polak i Lizę Skvorcovą zaprosiła Bożena Szroeder, wyróżnienia otrzymały także: "Archimandryta" w reżyserii Jerzego Kaliny, "Drabinka do wolności" Zdzisława Najdy, "Tajemnica Jana Pawła II" Krzysztofa Tadeja, "Czwarty Wymiar" Jakuba Kubicy i Krzysztofa Żurowskiego.

O Filmowej Kolekcji Bajek „Opowieści Pogranicza” na stronie konkursu „Magnificat” -

http://signis.by/2012/en/catalog-films/card/354-the-collection-of-animated-films-llegend-borderlandsr

Powiązane treści: