Camera Pro Classica: koncert kompozytorski Zuzanny Całki

Camera Pro Classica: koncert kompozytorski Zuzanny Całki

Koncert w ramach obchodów Zaduszek Sejneńskich. Sobota 23 listopada, godzina 18.00, Biała Synagoga w Sejnach. Wstęp wolny

Zuzanna Całka - klasycznie wykształcona pianistka, swoją twórczość traktuje jako rozwinięcie estetyki wyrosłej ze studiów nad kompozycjami klasyków w połączeniu w zainteresowaniem z czasów studiów na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie – muzyką elektroniczną i filmem. Kontemplacyjnemu charakterowi kompozycji towarzyszą tworzone na żywo wizualizacje i mappingi, artystce towarzyszą także skrzypek Jacek Wachnik i wiolonczelista Karol Wachnik.

Camera Pro Classica
Koncert kopozytorski Zuzanny Całki
Wykonawcy: Zuzanna Całka (fortepian), Jacek Wachnik (skrzypce), Karol Wachnik (wiolonczela)
23 listopada 2019
g. 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

Koncert w ramach Zaduszek Sejneńskich

Zuzanna Całka na fortepianie gra od 7 roku życia. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach programu Erasmus kształciła się także na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Jest laureatką pierwszych nagród w konkursach pianistycznych i kompozytorskich w Polsce, Czechach i na Ukrainie. W lipcu 2019 zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie kompozycji natychmiastowej Transatlantyk Instant Composition Contest, komponując muzykę do dwóch filmów krótkometrażowych.

Od kilku lat komponuje muzykę autorską oraz na zamówienie dla teatrów i mediów. Stworzyła muzykę do kilkunastu przedstawień teatralnych dla dzieci. Pod koniec 2018 roku wydała płytę „Warsaw Concerto” z utworami Chopina, Paderewskiego i z tytułowym Koncertem Warszawskim, która koncepcyjnie nawiązuje do romantycznej historii Warszawy – rodzinnego miasta pianistki. Zuzanna Całka występuje w różnorodnych projektach artystycznych: solo, z orkiestrami i w zespołach kameralnych na festiwalach w całej Europie.

Camera Pro Classica

Zaduszki Sejneńskie