Camera Pro Classica: Manuel Fernandez. Recital fortepianowy

Camera Pro Classica: Manuel Fernandez. Recital fortepianowy

Sobota, 7 marca 2020, godzina 18.00. Biała Synagoga w Sejnach. Wstęp wolny

Interpretacje Manuela Fernandeza charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów. Występuje niemal we wszystkich krajach europejskich a także w Azji.

Camera Pro Classica
Manuel Fernandez
Recital fortepianowy. W programie: Mompou, Schoenberg, Kurtag, Feldman, Detoni
7 marca 2020
g. 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

Manuel Fernandez rozpoczął edukację muzyczną w rodzinnym mieście Logrono w Hiszpanii w Conservatorio Profesional de Música de La Rioja, w klasie profesora Juan José Albiyana. Nieoceniony wpływ na jego późniejszą karierę interpretatora muzyki XX wieku miał pianista Pedro Espinosa z Madrytu, z którym również współpracował w tym okresie.

Kontynuował studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie profesora Andrzeja Pikula a następnie z prof. Mariuszem Sielskim. Kolejny etap edukacji to Akademia Muzyczna w Katowicach i współpraca z prof. Czesławem Stańczykiem i prof. Andrzejem Jasińskim, a także z prof. Andrzejem Dutkiewiczem na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W tym czasie wyjeżdżał również do Włoch na zajęcia z Lya de Barberiis z Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie.

Podczas edukacji w Polsce zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach w Hiszpanii (Fermin Gurbindo, Juventudes musicales ), we Włoszech (Gravina in Puglia), Niemczech (Juventudes musicales ) , Szwajcarii i Polsce (Konkurs Chopinowski w Ostrowie Wielkopolskim). Uczestniczył także w konkursach interpretacji muzyki współczesnej w Krakowie, Rzymie, Bernie i Rotterdamie.

Po zakończeniu edukacji w Polsce zdecydował głębiej odkrywać muzykę XX i XXI wieku, dlatego wyjechał do Szwajcarii. Tam współpracował z Musikhochschule w Lucernie i z Uniwersytetem Muzycznym w Zurichu ( z Florianem Hoelscherem i Martinem Christem). To właśnie tam rozpoczął swoją karierę pianisty specjalizującego się w muzyce współczesnej, występując niemal we wszystkich krajach europejskich a także w Azji. Swoje koncerty od tego czasu opierał niemal wyłącznie na muzyce XX i XXI wieku występując na festiwalach w Hiszpanii, Polsce, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Austrii, Ukrainie, Malezji, Indonezji i Mongolii.

Interpretacje Manuela Fernandeza charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów.

Camera Pro Classica