DJ LENAR I JERZY ROGIEWICZ

DJ LENAR I JERZY ROGIEWICZ

5 sierpnia, Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa

Kolejny już raz sejneńscy muzycy skupieni wokół idei Spółdzielni Jazzowej wspólnie tworzą koncert z Jerzym Rogiewiczem i DJ Lenarem. Tym razem tematy muzyczne będą miksowane elektro-akustycznie ze śpiewem słynnego Jozuasa Jakubauskasa z Żegar, zapisanym na winylowej płycie wydanej przez rosyjską oficynę 'Mielodija'. 

DJ Lenar w swym przenośnym studiu nagrań tak samo często improwizuje, jak i komponuje, czy produkuje ścieżki dźwiękowe do filmów. Na jego studio składają się dwa wzmacniacze (do gitary i gitary basowej), gramofon, mikser, sampler i loopstacja. Nawet jeśli przywołuje ono na myśl podstawowe przyrządy tworzenia muzyki konkretnej wiele dekad temu, dziś sprzęt ten nie służy do wywracania do góry nogami wszystkich naszych przyzwyczajeń w słuchaniu muzyki, ale do „grania”. Jest w mięśniach i gestach użytkowników na dokładnie takiej samej zasadzie, jak „Wariacje Goldbergowskie” były w dłoniach i postawie Glenna Goulda przy fortepianie.

Jerzy Rogiewicz, (ur. w 1983 roku w Bydgoszczy) kompozytor, perkusista i pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie studiował kompozycję pod kierunkiem Zbigniewa Bujarskiego, Krzysztofa Pendereckiego i Magdaleny Długosz (muzyka elektroniczna). Członek niezależnego warszawskiego wydawnictwa Lado ABC, nagrywał i występował z wieloma artystami, m.in. Toshinori Kondo, Kazuhisa Uchihashi, Marcinem Maseckim, Pawłem Szamburskim, Dj Lenarem, Mitch & Mitch, Pink Freud, Levity. Jego twórczość jako kompozytora sięga od muzyki muzykę post-klasycznej po piosenki dla dzieci (tworzone w popularnym duecie Jerz Igor).