Film o Morisie Rosenfeldzie w konkursie głównym XIII „Offeliady”

Film o Morisie Rosenfeldzie w konkursie głównym XIII „Offeliady”

Film z Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza. Postacie został zakwalifikowany do do pokazów konkursowych Festiwalu Filmowego Offeliada w Gnieźnie.

6 listopada rusza 13. edycja Festiwalu Filmowego „Offeliada”. Podstawowym celem organizatorów Festiwalu jest popularyzacja dorobku młodej polskiej kinematografii offowej (temu dedykowany jest Konkurs Główny o statuetkę Offelii) oraz promocję szeroko rozumianej kultury niezależnej, czemu służą spotkania z zaproszonymi twórcami, wystawy, warsztaty, przedstawienia teatralne, i szereg innych wydarzeń artystycznych.

Spośród 195 zgłoszeń z calej Polski Komisja Kwalifikacyjna wybrała 34 filmy, które zaprezentowane zostaną w konkursie głównym festiwalu i które powalczą o szereg festiwalowych nagród. Do konkursu głównego zakwalifikował się wyreżyserowany przez Darię Kopiec film Poeci. Moris Rosenfeld pochodzący z Filmowej Kolekcji Opowieści Pogranicza. Postacie.

Festiwal od samego początku ma charakter niekomercyjny, otwarty na każdego zakochanego w polskim kinie. Organizatorami są Stowarzyszenie „Ośla Ławka” we współpracy z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie.

Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza. Postacie

Lista filmów zakwalifikowanych na 13. Offeliadę