Kolekcja Filmowa "Rodzinne Skarby" z wyróżnieniem Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”

Kolekcja Filmowa "Rodzinne Skarby" z wyróżnieniem Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”
-

"Rodzinne Skarby. Kolekcja Filmowa" otrzymały wyróżnieniem w kategorii film animowany.  Na ostatnią Kolekcję składało się 8 filmów animowanych opowiadajacych o domowych pamiatkach sejneńskich rodzin. Filmy powstały pod opieką reżyserską Joanny Polak i Darii Kopiec, opieką pklastyczną - Oli Kotarskiej i Dominiki Ludwig. Opiekę artystyczną nad całością sprawuje nad tą  i poprzednimi siedmioma kolekcjami Bożena Szroeder, która jest pomysłodawczynią całego programu filmowego.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. "Spotkania z historią" to wydarzenie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.

Organizatorami 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A.

Na zdjęciu m.inn. Joanna Polak -  realizatorka kolekcji sejneńskiej

Rodzinne Skarby. Kolekcja Filmowa

czytaj o Festiwalu