Radio Białystok, rozmowa o lokalnej historii i programach edukacyjnych Andrzeja Bajguza z Bożeną Szroeder, 10.01.2021

Radio Białystok, rozmowa  o lokalnej historii i programach  edukacyjnych Andrzeja Bajguza z Bożeną Szroeder, 10.01.2021

Magazyn "Podróże po kulturze"

Kroniki Sejneńskie, Bajki z Pogranicza o lokalnej historii, zajęcia ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale i uczniami szkół w klasach: literackiej, muzyki klasycznej, muzyki miejsca, czy sztuki ludowej. To znaki rozpoznawcze działań edukacyjno-artystycznych Ośrodka "Pogranicze" w Sejnach, który kształci lokalnych patriotów, ale zarazem nowoczesnych ludzi otwartych na świat.

Doceniła to ostatnio kapituła Fundacji Polcul Jerzego Bonieckiego z Australii i przyznała Bożenie Szroeder z "Pogranicza" nagrodę za zaangażowane w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. To nagroda za "Kroniki sejneńskie”. Jaki ta praca przynosi efekt dla dzisiejszych relacji między przedstawicielami różnych narodów, religii, pokoleń i sąsiadami? Z Bożeną Szroeder rozmawia Andrzej Bajguz.

A my teraz czekamy, kiedy znowu po pandemii będziemy mogli oglądać już piąte pokolenie młodych artystów z Sejn, którzy opowiadają w "Kronikach" historie swoich sąsiadów obecnych i utraconych, swoich dziadków i najstarszych mieszkańców miasteczka.

posłuchaj  całej rozmowy w Radio Białystok