Warsztaty językowe z udziałem "Kronik Sejneńskich"

Kroniki Sejneńskie

W lipcu do Sejn przyjechali studenci ze Stanów Zjednoczonych, Sarah Goldstein, Maayan Waldman i Jack Leydiker, którzy jako wolontariusze, prowadzili warsztaty języka angielskiego.

Jedną z grup, którą zaprosili do udziału w spotkaniach była grupa młodzieży z Pracowni Kronik Sejneńskich. Grupa jako teatralna miała profilowany utworzony specjalnie dla niej program zajęć. Studenci skupili się na angażowaniu ich w oparte na języku ćwiczenia improwizacyjne i aktorskie.

Jednym z elementów była gra o nazwie "Chain Story", w której grupa, używając języka angielskiego, opowiadała historię budowaną poprzez dodawanie przez każdą kolejną osobę kolejnego słowa.

Nauczyciel podpowiadał początek historii, a następnie uczniowie ją rozbudowywali

Warsztaty językowe prowadzili:

Jack Leydiker, urodzony i wychowany w Hrabstwie Orange w Kalifornii, jest studentem drugiego roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Yale, realizuje podwójny program na kierunkach Sprawy globalne i Rosyjskie oraz Studia wschodnioeuropejskie i euroazjatyckie.

Pracuje dla European Horizons, studencki think-tank z siedzibą w Yale, który zajmuje się polityką europejską i stosunkami transatlantyckimi. Pisał dla Yale Globalist, prasie studenckiej, która koncentruje się na sprawach międzynarodowych, polityce, kulturze i ekonomii. Jack jest również zapalonym gitarzystą i miłośnikiem muzyki.

Sara Goldstein mieszka w Nowym Jorku i jest studentką Uniwersytetu Brandeisa w stanie Massachusetts. Uczestniczy w Niezależnym Interdyscyplinarnym Programie Major Brandeis i studiuje kierunek nierówności i polityka społeczna. Pracowała w Instytucie Prawa do Imigracji (TRII) instytucji pro bono pomagającej ludziom w imigracji do Ameryki.

Na Uniwersytecie Brandeisa jest przewodniczącą Stowarzyszenia Żydowskich Feministek oraz członkiem grupy komediowej "Bad Grammer". Ma doświadczenie w nauczaniu dzieci i prowadzeniu nieformalnych programów edukacyjnych. W wolnym czasie uwielbia chodzić na wycieczki i oglądać stand-up komedie.

Maayan Waldman urodziła się i wychowała w Los Angeles, jest absolwentką Uniwersytecie Pensylwania. Uzyskała licencjat w dziedzinie nauk kognitywnych oraz tytuł magistra w dziedzinie nauk behawioralnych i decyzyjnych.

Ma trzyletnie doświadczenie pracy na rzecz pomocy dzieciom, które w przeszłości były zaniedbywane i wykorzystywane. Była również wolontariuszką w programie artystycznym CityStep, w którym uczyła tańca hip-hop dzieci z dzielnic o niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. Jest akredytowanym instruktorem jogi, w wolnym czasie uwielbia prowadzić zajęcia ruchowe.