Wesprzyj działania Fundacji Pogranicze przekazując jej 1,5% podatku

1,5 % podatku Fundacja 2024

Wesprzyj działania Fundacji Pogranicze przekazując jej 1,5% swojego podatku.

Drodzy przyjaciele!

Jako Pogranicze już od ponad 30 lat działamy w Sejnach i Krasnogrudzie, nie zapominając także o świecie i od początku angażując się w działania międzynarodowe. Nasza praca przebiega wielowątkowo: to zbieranie historii i ocalanie pamięci ludzi, którzy tu mieszkają, przywoływanie świata, którego już nie ma - co roku Biała Synagoga w Sejnach rozbrzmiewa muzyką żydowską graną przez Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego, w której skład wchodzą młodzi ludzie z Sejn i okolic, to Wydawnictwo, które publikuje, jak głęboko wierzymy, najpiękniejsze książki z Europy Środkowej, praca z dziećmi i młodzieżą - Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza, Pracownia Gucia Zaczarowanego, i z najstarszymi mieszkańcami naszego regionu w ramach Sejneńskiej Akademii Artystycznej, czy Silva Rerum. Ponad sto filmów animowanych składających się na Kolekcję Filmową Opowieści Pogranicza, które opowiadają o bogatym, wielokulturowym dziedzictwie naszego małego centrum świata i Kroniki Sejneńskie - spektakl tworzony przez młodych ludzi już od 25 lat. To także Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, stary dwór, w którym młodzieńcze lata spędzał Czesław Miłosz, a który dziś staje się przestrzenią dla Akademii Budowniczych Mostów, seminariów, spotkań autorskich, pracy artystycznej, rezydencji (w ostatnim czasie szczególnie artystów z Ukrainy i Białorusi) i czułej opieki nad otaczającą nas przyrodą.

Żadne z tych działań nie miałoby sensu gdyby nie Wy - przyjaciele, mentorzy i goście, którzy wspierając nas od lat sprawiacie, że to, co wydawało się niemożliwe staje się rzeczywistością.

Pracy do wykonania wciąż jest ogrom, a marzenia nigdy się nie kończą, dlatego też zwracamy się dziś z prośbą o wsparcie naszej instytucji poprzez przekazanie 1,5% podatku na realizację naszych działań i obiecujemy, że każdą złotówkę wydamy na tworzenie rzeczy zarówno ważnych i pięknych, tak dobrze, jak tylko będziemy potrafili.

By przekazać 1,5% podatku wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym:

- Pełną nazwę: FUNDACJA POGRANICZE

- Numer KRS: 0000178248

- Obliczoną równowartość 1,5% podatku należnego

Lub, rozliczając się przez Internet, wybrać Fundację Pogranicze z listy dostępnych podmiotów.