"Skarb nienazwanej góry" - spektakl taneczny dla młodych widzów i całych rodzin w Białej Synagodze w Sejnach

Skarb nienazwanej góry / spektakl w Białej Synagodze w Sejnach / 27 sierpnia 2023

W niedzielę, 27 sierpnia, odbył się wyjątkowy spektakl taneczny dla młodych widzów i całych rodzin. "Skarb nienazwanej góry" to barwna opowieść o przyjaźni, która porywa widzów w pełen wrażliwości świat ruchu, dźwięku i słowa.

Plastyczna gra tancerzy wcielających się w kolejne postaci w połączeniu z tekstem i muzyką wykonywaną na żywo uruchamiają wyobraźnię dzieci i rozwijają umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Świat ten na naszych oczach przeobraża się i zmienia, zapraszając widza do wspólnej podróży w poszukiwaniu… skarbu!

"Stan i jego pomocnik Harold, dwaj staruszkowie, którzy chyba trochę zapomnieli że są staruszkami, spotykają syrenę Magdę i szukają skarbu. Potem spotykają Boba i Roba oraz muchę Zdzisławę. Chyba nie powinniśmy wszystkiego opowiedzieć, powiedzmy zatem tylko, że wszystko się dobrze skończy i że Stan z Haroldem odnajdą skarb, chociaż nie będzie taki, jakiego by się spodziewali".

Twórcami są doświadczeni artyści, pedagodzy Akademii Muzycznej w Łodzi Krzysztof Skolimowski (choreografia), dr hab. Jacek Owczarek (reżyseria), dr Juliusz Grzybowski (oryginalny tekst). Wykonawcami zaś zawodowi tancerze. Muzyka w spektaklu grana na żywo przez ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Więcej informacji: https://frst.org.pl/spektakl_skarb_nienazwanej_gory/


27 sierpnia 2023 (niedziela)

godz. 13:00

Biała Synagoga w Sejnach

czas trwania spektaklu - 60 min (30 min spektakl i 30 min lekcja z zabawą)

Po spotkaniu odbędzie się spotkanie z aktorami.

Spektakl dla dzieci 4-10 lat, ale i nieco młodsze i nieco starsze będą się dobrze bawić. Rodzice i opiekunowie także!

Skarb nienazwanej góry - spektakl w  Białej Synagodze w Sejnach / 27 sierpnia 2023



Projekt jest realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec. Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego