Wolność Animacji - wystawa Joanny Polak z projekcją filmu z najnowszej kolekcji Opowieści Pogranicza.

Wystawa Joanny Polak w Lublinie z filmami Kolekcji Pogranicza, maj 2024.

Jeden z naszych Filmów z Kolekcji Pogranicza "O sadzie prababci Julii" jest częścią wystawy Joanny Polak Wolność Animacji prezentowanej w Dworku Kościuszków Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, zapraszamy!

Joanna Polak - wybitna animatorka, twórczyni wystawy, prowadzi pracę w naszej Pracowni Animacji Filmowej - pisze tak:

Zapraszam na moją wystawę Wolność Animacji, za kulisami produkcji. Wernisaż odbędzie się o 13.00 w Dworku Kościuszków Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie. Dzisiaj z hasłem wystawa o wolności wstęp wolny do ogrodu . Wystawa potrwa do końca sezonu czyli do początku października 2024 r. A będzie się działo. Będzie premiera najnowszego filmu stworzonego w Sejnach "O sadzie prababci Julii", zostaną pokazane inne filmy oraz w podziemiach Dworku Kościuszków będzie można oglądać scenografię z "Meblościanki". Wszystkie filmy można zobaczyć dodatkowo za pomocą czytnika kodów QR, który znajduje się w każdym smartfonie. W filmy nigdy nie publikowane razem pokazujące kulisy produkcji animacji w różnych technikach.
Równolegle odbędzie się wystawa "FREEDOM MOVIE" ponad trzydziestu filmów studenckich stworzonych w Katedrze Sztuki Mediów Cyfrowych WA UMCS w Lublinie i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, których miałam przyjemność być opiekunem artystycznym. Są naprawdę różnorodne i wszystkie wyjątkowe.
Zapraszam na ucztę dla oczu w pięknych okolicznościach przyrody.