Paweł Kulczyński - koncert w Białej Synagodze, czwartek 23 maja o g. 18. Wstęp wolny.

Kulczyšski - ECHA

Ruszamy z nagraniami do przewodnika dźwiękowego po Sejnach i Krasnogrudzie. Od poniedziałku ruszamy z warsztatami, a w czwartek koncert w Białej Synagodze i spotkanie z artystą. Zapraszamy!

Zapraszamy na drugie z cyklu otwartych spotkań z muzykami, artystami dźwiękowymi, teoretykami i kompozytorami, które odbywać się będą w ramach działań Pracowni Muzyki Miejsca Pogranicza.

Naszym gościem będzie muzyk, eksperymentator, artysta dźwiękowy Paweł Kulczyński, którego koncert odbędzie się 23 maja (czwartek) o godzinie 18:00 w Białej Synagodze w Sejnach. Na spotkanie wstęp wolny.

______
Paweł Kulczyński - muzyk, eksperymentator i artysta dźwiękowy, autor koncertów plenerowych, instalacji dźwiękowych oraz muzyki teatralnej. Używa złożonych metod syntezy, kompozycji i projekcji dźwięku przestrzennego, prowadzi warsztaty i spacery dźwiękowe.
Zainteresowany jest społecznym i przestrzennym aspektem muzyki, fenomenologią audiosfery, akustyką, zdarzeniami losowymi i konceptualizmem. Tworzy elektroniczną muzykę awangardową na przecięciu gatunków, o trudnym do zidentyfikowania idiomie. Jego najnowsze prace zawierają wątki masowego wymierania, żałoby planetarnej i kryzysu klimatycznego. Współpracuje z wiodącymi festiwalami oraz instytucjami w Polsce i zagranicą. Występował m.in. na festiwalach: Unsound w Krakowie, Nowym Jorku, Toronto i Bishkeku, Sacrum Profanum, CTM Berlin, Primavera Sound i Gwangju Biennale.

_____
O programie Muzyka Miejsca ECHA:
Muzyka Miejsca pod kierownictwem zaproszonych gości opracowuje wielowarstwową, dźwiękową mapę Sejn i okolic, dostępną dla użytkowników smartfonowej platformie Echoes. Punkty na mapie zabrzmią z jednej strony w swojej teraźniejszości, nagranej tu i teraz, formie zmiennej zależnie od artysty prowadzącego warsztat, a z drugiej strony przywołają pamięć dawnej audiosfery naszego pogranicza, nagłaśniając opowieść-wspomnienie starszych mieszkańców regionu czy tworząc przestrzeń na dźwiękowe fantazje, inscenizacje świata i miejsc już nieistniejących. Warstwy mapy zostaną splecione skomponowaną wspólnie w pracowni muzyką instrumentalną.

W ramach programu, na przestrzeni nadchodzących miesięcy, gościć będziemy również: multiinstrumentalistę i autora nagrań terenowych Tomasza Mirta, twórcę elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej Marcina Dymitera aka Emitera, autora artykułów naukowych poświęconych problematyce audiosfery Roberta Losiaka, rejestrującą dźwięki natury Izabelę Dłużyk oraz kompozytora, muzyka i reżysera dźwięku Marcina Lenarczyka aka Dj Lenar.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.