Tomasz Mirt współtworzy przewodnik dźwiękowy Muzyka Miejsca Sejny, 1-4 czerwca 2024.

Mirt w Sejnach

Już od soboty zaczynamy nagrywanie, natomiast we wtorek serdecznie zapraszamy do Białej Synagogi o 18 na koncert i spotkanie z artystą.

Przed nami kolejne z cyklu otwartych spotkań z muzykami, artystami dźwiękowymi, teoretykami i kompozytorami odbywających się w ramach działań Pracowni Muzyki Miejsca Pogranicza.

Na początku czerwca odwiedzi nas projektant, producent, kompozytor, grafik, zajmujący się nagraniami terenowymi Tomasz Mirt. Prezentacja muzyczna jego twórczości w formie koncertu odbędzie się we wtorek, 4 czerwca, o godzinie 18:00 w Białej Synagodze w Sejnach. Na wydarzenie wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Tomasz Mirt - od lat tworzy trudną do sklasyfikowania odmianę muzyki elektronicznej, swobodnie sięgając po wątki od awangardy po te wywiedzione z muzyki klubowej, wplatając w nie nagrania terenowe. Efektem jest improwizowany kolaż będący rodzajem soundtracku, nie pozbawiony jednak repetycji. Bliska jest mu idea muzyki czwartego świata. Wydaje solo oraz z projektami Mirt+Ter i Brasil and the Gallowbrothers Band. Opublikował kilkadziesiąt albumów wydawanych przez wytwórnie z Polski, Włoch i USA. Wiele płyt publikował sam w ramach niedziałającego już wydawnictwa cat|sun, które obecnie zastąpiło, nowe – Oddities of Nature, oraz w ramach poświeconego wyłącznie nagraniom terenowym – Saamleng. Komponował muzykę do filmów i instalacji ("Ślepnąc od świateł", Expo 2020 Dubai). Koncertował w Polsce i za granicą, między innymi na festiwalach Unsound, HCMF, OFF, Flussi, Donau, WIF, Sacrum Profanum. Jest współzałożycielem Xaoc Devices, firmy zajmującej się projektowaniem syntezatorów modularnych. Współtworzył czasopisma Zine i M|I.

mirt.bandcamp.com
saamleng.bandcamp.com

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.