Elektryfikacja Terenów Wiejskich - koncert w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.

SSJ 2024 - Elektryfikacja Terenów Wiejskich, 13 lipca 2024.

Już w sobotę 13 lipca o g. 19 startujemy z nową edycją Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, gdzie Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego zaprasza wybitnych artystów do tworzenia nowej muzyki. Zapraszamy, wstęp wolny!

Szanowni państwo, bardzo serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w miejscu i wśród społeczności Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej. To inicjatywa Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, która zaprasza wybitnych muzyków do wspólnego tworzenia nowej muzyki. Znakomici artyści i nasi przyjaciele, Jan Emil Młynarski i Piotr Zabrodzki tworzą niesamowitą inicjatywę, na równi z wielkim wysiłkiem narodu w latach 60. XX wieku, aby nieść światło między innymi w Sejnach i bliskich okolicach. Tak będzie i tym razem!
Jan Emil Młynarski i Piotr Zabrodzki prezentują niecodzienne podejście do wykonywania polskiej muzyki tradycyjnej. Melodyka i rytm oberka jest potraktowana z miłością, zrozumieniem i szacunkiem, natomiast instrumentarium jest nowatorskie, bowiem zamiast skrzypiec i harmonii
trzyrzędowej muzycy stosują instrumenty takie jak syntezator, czy perkusję elektroniczną. Krótko mówiąc uczta dla uszu.

Sobota, 13 lipca, g. 19. wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Piotr Zabrodzki - pianista, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista. Współtwórca wielu zespołów muzycznych, m. in. LXMP, Warszawskie Combo Taneczne, Polonka.

JAN EMIL MŁYNARSKI - od 1999 roku obecny na scenie
muzycznej. Koncertował i nagrywał jako stały członek grup lub muzyk sesyjny w Polsce i wielu krajach świata m.in. z Wojciechem Pilichowskim, Kayah, Cesarią Evorą, Reni Jusis, Sistars, Smolikiem, Edytą Górniak, Jonem Lordem
(ex.Deep Purple), Marylą Rodowicz, Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Pinnawelą, Noviką, Korą, Marcinem Maseckim i wieloma innymi.