Teoniki Rożynek - koncert w Pracowni Muzyki Miejsca

Teoniki Rożynek - koncert w Sejnach - plakat

Pracownia Muzyki Miejsca zaprasza do Białej Synagogi w Sejnach na koncert Teoniki Rożynek.

Pracownia Muzyki Miejsca zaprasza do Białej Synagogi w Sejnach na koncert Teoniki Rożynek - kompozytorki tworzącej muzykę elektroniczną i elektroakustyczną, skoncentrowanej na nasłuchiwaniu rzeczywistości będącej jej głównym źródłem materiału dźwiękowego.

20 czerwca 2024 (czwartek)
godz. 19:00
Biała Synagoga w Sejnach
wstęp wolny

Koncert odbędzie się w ramach cyklu profesjonalnych koncertów nowej muzyki polskiej i europejskiej organizowanych przez młodzieżową pracownię nagrań terenowych "Muzyka Miejsca" w Sejnach. Pracownię tworzą młodzi mieszkańcy Sejneńszczyzny, którzy na co dzień pracują nad sejneńskim fieldrecordingiem. Muzyka Miejsca, goszcząc twórców dźwiękowych, pragnie przygotować mieszkańców okolicy do odbioru eksperymentalnej muzyki niosącej nową opowieść o teraźniejszym świecie, która zabrzmi w ważnych symbolicznie i zarazem ciekawych akustycznie miejscach naszego polsko-litewskiego pogranicza.

Teoniki Rożynek - kompozytorka z wyraźnym zamiłowaniem do sound designu. Skoncentrowana na nasłuchiwaniu rzeczywistości, będącej jej głównym źródłem materiału dźwiękowego. Kolekcjonerka odpadów dźwiękowych, a także śmieciowych obiektów, które mogą się przysłużyć do generowania dźwięku. Tworzy muzykę elektroniczną i elektroakustyczną, solowo oraz w kolektywach. Gra na skrzypcach, elektronikaliach i znalezionych przypadkowo przedmiotach. Chętnie współpracuje z artystami innych dziedzin, współtworząc filmy, spektakle i multimedialne instalacje. Fanatyczka kociarstwa.

________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.